AKTS/DE Koordinatörleri
Kayıt İşlemleri
Uluslararası İlişkiler
İkili Sözleşmeler
AKTS Dökümanları
Diploma Eki
İlk Erasmus Öğrencilerimiz
 
Kayıt İşlemleri

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT İŞLEMLERİ
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

• Öğrenci Başvuru Formu
• Öğrenim Anlaşması
• Pasaport yada Kimlik Fotokopisi
• Transkript  (Not Döküm Çizelgesi)
• Türkiye’de geçerli sağlık güvencesi belgesi
• 4 Pasaport tipi fotoğraf

1. Bozok Üniversitesi Öğrenci Başvuru Formu’nu doldurunuz. Başvuru formu mutlaka bilgisayar ortamında doldurulmalıdır. Formun tüm bölümleri eksiksiz olarak doldurulmalı, iletişim adreslerinin, kabul mektubu gönderileceği için kesinlikle doğru olmalıdır. Barınma tercihi dikkatlice doldurulmalıdır, çünkü ancak barınma talebinde bulunduğunuzda sizin için bir oda ayarlanmaya çalışılacaktır. BHaşvuru formu kendi üniversiteniz uluslar arası ofisi tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş olmalıdır. Gerekli imzalar bulunmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

2. Başvuru formunuza, alacağınız derslerin bir listesi gösteren  Öğrenim Anlaşması, eklemelisiniz.  Öğrenim anlaşmanızı kendi üniversitenizdeki Erasmus Koordinatörü ile görüşerek doldurmalısınız. Öğrenim anlaşmasını hazırlama safhasında, koordinatörünüz Bozok Üniversitesi ERASMUS Koordinatörlerinden ilgili bölüm koordinatörüyle iletişime geçebilir. Derece programlarında sunulan derslerin listesine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

3. Öğrenim anlaşması siz, bölüm koordinatörünüz ve kurum koordinatörünüz tarafından imzalanmalıdır. Eğer hazırlanan Öğrenim Anlaşması uygun ise kabul eden bölüm koordinatörü ve Bozok Üniversitesi kurum koordinatörü tarafından imzalanarak bir kopyası üniversiteniz Uluslar arası Ofisine gönderilir. Tüm bu prosedür Bozok üniversitesinde alacağınız eğitimi teyit altına almak içindir. Eğer Öğrenim Anlaşması onaylanmazsa öğrenci yeni bir Öğrenim Anlaşması hazırlayıp gönderebilir yada Bozok Üniversitesine gelişinden sonra ders değişikliği gerçekleştirebilir. Öğrenim Anlaşması onaylanmadan Davet Mektubu gönderilmez.

4. Daha fazla bilgi için Bozok Üniversitesi Bölüm ERASMUS/ECTS Koordinatörlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca gelmeden önce Uluslararası Ofisimiz ile görüşerek sorularınızı sorabilir başvuru prosedürü hakkında bilgi alabilirsiniz.

5. Tüm bu dökümanlar Üniversiteniz Uluslar arası Ofisi tarafından aşağıda yer alan adrese gönderilmelidir. Tarama ya da faks ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.


Uluslar arası Ofis Başkanlığı

Bozok Üniversitesi
Erdoğan Akdağ Kampüsü Eğitim Fakültesi
66200 YOZGAT/TÜRKİYE

Gelen Öğrenci’den sorumlu ofis çalışanı:
mrecep.oktay@bozok.edu.tr


6. Bölümün onayı sonrasında ofisinize ve adresinize bir davet mektubu gönderilecektir. Talep etmeniz halinde postada yaşanacak gecikmelerden dolayı belge taranarak ya da fakslanarak da tarafınıza gönderilebilir.

7. Davet Mektubunuzu alarak en yakın Türk Konsolosluğuna giderek Öğrenci Vizesi için başvuruda bulunmalısınız. Bozok Üniversitesine kayıt yaptırabilmeniz ve Emniyetten oturum izni almanız için Öğrenci Vizesine ihtiyacınız vardır. Bu vizeyi Türkiye’ye gelişinizden sonra alamazsınız.  

8. Eğer barınma talebinde bulunduysanız, "Barınma Onay Mektubu" Kabul mektubunuz ile birlikte gönderilecektir.

9. Lütfen geliş ve dönüş tarihleriniz hakkında Uluslar arası Ofisimizi en kısa zamanda bilgilendiriniz. Oryantasyon Programı öğrencilerimiz gelmeden önce e-posta yolu ile duyurulacaktır.

10. Geldiğinizde, kayıt işlemleriniz için lütfen en kısa sürede Uluslar arası Ofis ile iletişime geçiniz.

11.  ERASMUS/ECTS Koordinatörünüz  ile iletişime geçerek geldiğinizi bildirmeniz, size alacağınız eğitim ile bilgi vermesi açısından faydalı olacaktır. Uluslar arası Ofisimiz de sizi koordinetörünüze yönlendirecektir.

12. Türkiye’ye gelişinizden bir ay içerisinde ikametgah tezkeresine başvurmanız gerekmektedir. Uluslar arası Ofis bu işlemlerde size yardımcı olacaktır.

13. Yarıyıl sonunda, Not Döküm Çizelgenizin resmi bir kopyası kendi üniversiteni Uluslar arası Ofisine gönderilecektir.

14. LÜTFEN NOT EDİN, değişim öğrencileri sağlık güvencesi kapsamında değildir. Türkiyede geçerli bir sağlık sigortası yaptırdığınızdan emin olun. Sağlık Sigortası bulunmayan öğrenciden Bozok Üniversitesi hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 
Bozok Üniversitesi, Yozgat / TÜRKİYE • Tel  (pbx): +90 354 217 86 01 • e-posta: uo@bozok.edu.tr