İsim ve Adres
Akademik Takvim
Yönetim
Derece Programlarının Listesi
Öğrenci Kabulü
Kayıt İşlemleri
Yozgat Bozok Üniversitesinde ECTS Kredilerinin    Belirlenmesi
Akademik Danışmanlık
 
İsim ve Adres

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü
Medrese Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:118
66200 Yozgat / Türkiye
Tel  (pbx):    +90 354 217 86 01
http://www.bozok.edu.tr

Yerleşim

Üniversitemiz; Rektörlük Protokol Binası, Erdoğan Akdağ Merkez Kampüsü, Rektörlük İdari Birimler Binası, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu ve Tıp Fakültesi olmak üzere toplam 9 yerleşkede kurulmuştur. Şehir merkezinde yer alan Rektörlük Makamının bulunduğu Rektörlük Protokol Binası; tren garı olarak düşünülmüş ancak tren yolu güzergahının değiştirilmesi nedeniyle Cumhuriyetin ilk mekteplerinden biri olarak “Cumhuriyet Mektebi” adıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın hizmetine sunulmuştur. 1930 yılından itibaren okul olarak hizmet veren bina 2007 yılında Üniversitemizin Rektörlüğü’ne tahsis edilmiştir. Restore edilen binanın tarihi dokusu korunmuştur.

Rektörlük Protokol binasında; Rektörlük Makamı, Rektör Yardımcılığı Makamı, Genel Sekreterlik Makamı, İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü ve Hukuk Müşavirliği bulunmaktadır. Rektörlük Protokol Binasına ait bir misafirhane ve yemekhane de binanın avlusunda yer almaktadır. Üniversitemizin merkez kampüsü, Atatürk Yolu 7. km’de bulunan Erdoğan Akdağ Kampüsü’dür.  Merkez Kampüsümüz içerisinde, inşaatı devam eden Ziraat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ek Binası, İlahiyat Fakültesi, Kongre ve Kültür Merkezi, Sağlık Yüksekokulu binası bulunmaktadır. Yine merkez kampüsümüzde Eğitim Bilimleri  Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Enstitüler Binası, Merkezi Kafeterya ve Yemekhane, Kütüphane ve Bilgi İşlem Merkezi, Merkezi Araştırma Laboratuarı, Çarşı Binası, Misafirhane, kapalı ve açık spor tesisleri ve öğrenci yurtları bulunmaktadır.  Şehir merkezinde yer alan bir diğer yerleşkemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin yer aldığı binadır. Şehir merkezinde faaliyet gösteren diğer iki yerleşkemiz ise; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu bina ile şehir merkezine 10 dakikalık mesafede yer alan ve içinde mesleki eğitim atölyeleri ve yurt binalarının da bulunduğu Meslek Yüksekokulu yerleşkemizdir.

Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde yer alan Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Kampüsü’nde ise eğitim-öğretim binası, atölyeler, yemekhane, voleybol sahası yer almaktadır. Yerköy ilçesinde Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu ve Boğazlıyan ilçesinde Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu yerleşkeleri bulunmaktadır.

 
Yozgat Bozok Üniversitesi, Yozgat / TÜRKİYE • Tel  (pbx): +90 354 217 86 01 • e-posta: uo@bozok.edu.tr